Zbiórka darów na rzecz podopiecznych Domu Małego Dziecka w Łodzi

zbiorkadarow

W dniach 3-21 grudnia w budynku Wydziału Filologicznego odbędzie się zbiórka darów na rzecz podopiecznych  Domu Małego Dziecka w Łodzi, organizowana m.in. przez Fundację Prospołeczną PODUCHA (f.poducha@wp.pl. , tel.602689234). Na terenie miasta znajdują się trzy takie domy (przy ulicy Drużynowej 3/5, Lnianej 9 oraz Zbocze 2a), w których przebywa łącznie 115 dzieci w wieku od 2 tygodni do 10 roku życia.

Wyobraźcie sobie ile jest potrzeb… Począwszy od pieluch, jedzenia, środków czystości kończąc na zabawkach edukacyjno-rozwijających. To kilka rzeczy z tych najważniejszych. Wiadomo że te wszystkie rzeczy nie zastąpią dzieciom kochających rodziców ale polepszą warunki codziennej egzystencji.

Potrzebne są:

– pieluszki typu Pampers dla dzieci do półtora roku (do 18kg) – mogą być te z Lidla, Biedronki itp.,

– chusteczki nawilżane,

-chusteczki higieniczne,

– proszki do prania dla dzieci- płyny do płukania,

– emolienty do kąpieli,

– środki do pielęgnacji ( kremy typu Bepanten) – te kupicie w aptece,

– zabawki rozwijające,

– maty edukacyjne dla dzieci,

– kredki, kleje, papier ksero, papier kolorowy, itp. artykuły papiernicze,

– baterie typu paluszki,

– odzież i buty (mogą być używane),

– możecie dorzucić kaszki mleczne i bezmleczne (np. .Bobovita lub Nestle).

W pobliżu portierni znajdziecie karton, do którego będzie można włożyć przyniesione rzeczy.

About the Author: admin