Zapraszamy na ogólnopolską interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję pt. Kreatywność językowaw przestrzeni publicznej, która odbędzie się w Łodzi w dniach 19-20 kwietnia 2016 roku

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnejstudencko-
-doktoranckiej konferencji pt.

Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej

organizowanej przez Koło Naukowe Językoznawców i Koło Naukowe „wKoło Języka”działające na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, która odbędzie się w Łodzi w dniach 19-20 kwietnia 2016 roku w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UŁ przy ul. Kopcińskiego 16/18.

Planowane spotkanie stanowić będzie kontynuację dyskusji na temat oryginalności słownej podjętej na Uniwersytecie Łódzkim w maju 2014 roku w ramach konferencji Kreatywność językowa w komunikowaniu (się).

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim językoznawców, literaturoznawców, medioznawców i kulturoznawców.

Chcielibyśmy, aby tematyka referatów koncentrowała się wokół następujących zagadnień:

• przejawy kreatywności leksykalnej i gramatycznej;
  • funkcje kreatywności językowej;
  • kreatywność słowna a typ dyskursu;
  • kreatywność językowa a gatunek;
  • kreatywność wypowiedzi literackich i paraliterackich;
  • kreatywność słowna w środkach masowego przekazu i public relations;
  • łączenie obrazu i słowa w przestrzeni publicznej;
  • mechanizmy tworzenia nazw własnych;
  • kreatywność językowa w przestrzeni miejskiej;
  • kreatywność w idiolektach i socjolektach;
  • kreatywność językowa w reklamie;
  • kreatywność językowa w polityce.

Dopuszczamy możliwość rozszerzenia dyskusji o zagadnienia zaproponowane przez uczestników.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa i przesłanie formularza zgłoszeniowego do 29 lutego 2016 roku na adres e-mailowy: knj.lodz@gmail.com.

Opłata konferencyjna wynosi 150 zł. Obejmuje koszt materiałów konferencyjnych, przerw kawowych oraz publikacji o charakterze monograficznym. Wygłoszone referaty zostaną wydane po otrzymaniu pozytywnych recenzji.

Po zaakceptowaniu przez organizatorów przesłanych abstraktów powiadomimy Państwa
o szczegółach związanych z płatnością.

Komitet naukowy:                                                                                                        Komitet organizacyjny:

dr hab. Magdalena Pietrzak                                                  członkowie Koła Naukowego Językoznawców UŁ
dr hab. Rafał Zarębski                                                                              oraz Koła Naukowego „wKoło Języka”
dr Katarzyna Burska
dr Bartłomiej Cieśla                                                   sekretarze:  mgr Rafał Maćkowiak,  lic. Katarzyna Pajor

Ogólnopolska interdyscyplinarna studencko-doktorancka konferencja

Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej

19–20 kwietnia 2016 r.

DANE OSOBOWE

stopień/tytuł naukowy
afiliacja
adres do korespondencji
telefon kontaktowy

WYSTĄPIENIE

tytuł wystąpienia
abstrakt

(maksymalnie 300 słów)

wymagania sprzętowe

DANE DO FAKTURY

przypominamy, że faktura może być wystawiona tylko na osobę/instytucję dokonującą wpłaty na konto!

nazwa instytucji
adres