Lista laureatów konkursu „Moja Łódź”

W piątek 11 marca w auli A3  odbył się finał konkursu „Moja Łódź”, zorganizowanego przez Katedrę Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego w 90. rocznicę śmierci W. S. Reymonta. W spotkaniu wzięli udział laureaci konkursu oraz autorzy najciekawszych prac plastycznych, które zaprezentowano na wystawie towarzyszącej spotkaniu. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać pana Ryszarda Bonisławskiego, Senatora RP, który opowiedział o swojej fascynacji Łodzią, a także Przemysława Owczarka, łódzkiego poety i antropologa miasta, który nie tylko ocenił nadesłane na konkurs wiersze, ale także udzielił początkującym pisarzom kilku cennych wskazówek. Błażej Ciarkowski, juror części plastycznej konkursu, opowiedział o trudnościach związanych z portretowaniem miasta.

aureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”, Wydawnictwo Literatura, Pociąg do Łodzi, Uniwersytet Łódzki oraz Dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Lista laureatów konkursu „Moja Łódź”

Część literacka:

1. Adrianna Rogalińska „O łódzkiej miłości” (Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Strzelcach Wielkich)
  2. Zofia Łakomy „Fabryki snów” (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łasku)
  3. Jakub Marszałkowski „Bankrut i duch” (Publiczne Gimnazjum nr 21 w Łodzi)

Wyróżnienia:

• Martyna Wiśniewska „ Historia rozmowy o łodzianach” (Gimnazjum im. W.S. Reymonta w Brzezinach)
  • Mikołaj Zieliński „Płynął raz Janusz” (Publiczne Gimnazjum nr 21 w Łodzi)
  • Zofia Waniek „Drzewo” (Publiczne Gimnazjum nr 21 w Łodzi)

Część plastyczna:

1. Kinga Prokopczyk „Łódź-przystanek przesiadkowy” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej) i K.P. „Łódź-miastem rozwoju” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej)
  2. Aleksandra Zając „Łódź-art” (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łasku)