„Logopaedica Lodziensia” w bazie Scopus

Miło nam poinformować, że w lutym czasopismo naukowe „Logopaedica Lodziensia” wydawane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zostało włączone do prestiżowej bazy Scopus. To znaczące osiągnięcie zarówno dla redakcji czasopisma, jak i całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego, stanowiące potwierdzenie, że nasza uczelnia kontynuuje misję prowadzenia innowacyjnych badań i promowania nauki na najwyższym poziomie.

Scopus, który jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych baz danych recenzowanych publikacji naukowych na świecie, zapewnia szeroki dostęp do literatury naukowej z całego świata. Włączenie do tej bazy jest wynikiem rygorystycznego procesu selekcji i świadczy o naukowym uznaniu „Logopaedica Lodziensia” w międzynarodowej wspólnocie akademickiej.

Rocznik „Logopaedica Lodziensia” powołano z myślą szerzenia najnowszych osiągnięć naukowych i praktycznych z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji o różnej etiologii. To pismo interdyscyplinarne, łączące logopedię z takimi dyscyplinami nauki, jak językoznawstwo, medycyna, pedagogika czy psychologia. Na czele zespołu redakcyjnego stoi dr hab. prof. UŁ Irena Jaros.

Gratulujemy redakcji czasopisma „Logopaedica Lodziensia” tego znaczącego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.