Apel do polonistów i studentów polonistyki

Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z apelem o pomoc. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci sytuacją na Ukrainie. Wielokrotnie zastanawiamy się, jak pomóc naszym Przyjaciołom zza miedzy. Szczególnie dla nas, filologów polskich, to moment, w którym możemy wykorzystać wiedzę i umiejętności. Chcemy zaoferować osobom przybywającym do Polski szybkie, intensywne kursy j. polskiego. I tu apel do Państwa – czy zechcą Państwo razem z nami poprowadzić takie kursy? Będą one prowadzone zarówno stacjonarnie, jak i on-line, dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli). Dla chętnych przeprowadzimy w przyszłym tygodniu on-line kurs minimum z zakresu metodyki nauczania języka polskiego jako obcego.

Wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do tej akcji, proszę o kontakt mejlowy (beata.grochala@uni.lodz.pl) lub za pośrednictwem MS Teams. Dziękuję tym, którzy już zadeklarowali chęć pomocy.

Liczymy na Państwa solidarność z Ukrainą.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Grochala