Dyktando Mikołajkowe 2022

Dyktando Mikołajkowe 2022

 

            Zawiłości języka polskiego są Ci niestraszne? Czujesz się mistrzem ortografii i królem interpunkcji? Nadarza się świetna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności! Weź udział w VII edycji Dyktanda Mikołajkowego!

Konkurs o tytuł mistrza ortografii na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Po dwuletniej przerwie zapraszamy wszystkich miłośników języka polskiego do stanięcia w ortograficzne szranki. Spotykamy się już 6 grudnia o godz. 17:00 na Wydziale Filologicznym UŁ.

Do przyjęcia roli lektora mamy w zwyczaju zapraszać osobistości ze świata mediów i kultury (wydarzenie uświetniali m.in. komentator sportowy Tomasz Zimoch, dziennikarka Magdalena Michalak czy aktor i lektor filmowy Radosław Popłonikowski). Nie inaczej będzie w tym roku! Tekst – przygotowany przez członków i opiekunów Koła Naukowego Językoznawców działającego przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego UŁ oraz Koła Naukowego „wKoło Języka” działającego przy Zakładzie Historii Języka Polskiego UŁ – odczyta aktor Teatru Powszechnego w Łodzi Andrzej Jakubas.

Jaki temat przewodni będzie miało tegoroczne Dyktando Mikołajkowe? Przekona się o tym każdy miłośnik języka polskiego, który przyjdzie 6 grudnia o godz. 17:00 do auli A3 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173.

Na zwycięzców, wyłonionych w trzech kategoriach: student UŁ, pracownik UŁ oraz osoba niezwiązana z uczelnią, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz sponsorów. Ich grono dotychczas zasilili: Coffee Point, FilMil, kręgielnia Król Kul, Nadwyraz.com, Restauracja Nitka, Uzdrowisko Termalne Uniejów, Vera Sport, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, ZOO Borysew.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli jak na razie: Radio Łódź, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej.

            Spędźmy te mikołajki wspólnie! Zapraszamy!

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/514636677385632/