Pisarz Łukasz Zawada gościem polonistów

We wtorek 15 czerwca gościem studentów filologii polskiej realizujących specjalizację “Publicystyka kulturalna i krytyka artystyczna” był Łukasz Zawada – za swoją debiutancką powieść Fragmenty dziennik SI nominowany do Paszportu „Polityki” (2018), Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (2019) i Nagrody Conrada (2019).

W spotkaniu udział wzięli studenci pierwszego i drugiego roku filologii polskiej, którzy pytali o tajniki warsztatu pisarza oraz o to, jak poruszać się po dzisiejszym rynku wydawniczym. Rozmawialiśmy także o… boksie tajskim.

– Myślę, że spotkania z twórcami są niezwykle cenne dla (przyszłych) publicystów i literatów – mówi dr Anna Wiśniewska-Grabarczyk. – Zresztą oni najlepiej o tym opowiadają:

Aga Becherka, studentka pierwszego roku filologii polskiej: „Spotkanie z pisarzem i wydawcą było bardzo ciekawym doświadczeniem, szczególnie z perspektywy studenta realizującego specjalizację ‘Publicystyka kulturalna i krytyka artystyczna’. Odpowiedzi, jakie uzyskaliśmy od Pana Łukasza Zawady, pomogły nam zwizualizować sobie, jak wygląda rynek wydawniczy i czego możemy się spodziewać w przyszłości”.

Organizatorką spotkania była prowadząca zajęcia specjalizacyjne dr Anna Wiśniewska-Grabarczyk z Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI wieku, która dziękuje Łukaszowi Zawadzie za przyjęcie zaproszenia i dr Magdalenie Lachman za sprzyjającą obecność na spotkaniu.