Regulamin przyznawania nagrody za najlepszą pracę magisterską z logopedii, napisaną w Zakładzie Dialektologii Polskiej i Logopedii Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
§ 1.
1. Nagroda za najlepszą pracę magisterską z logopedii, zwana w dalszej części Regulaminu NAGRODĄ, jest coroczną indywidualną nagrodą, przyznawaną w drodze konkursu za wybitną pracę magisterską, napisaną i przedstawioną do 30 września roku kalendarzowego, w którym nastąpiło zgłoszenie do konkursu.
2. Celem ustanowienia nagrody jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych logopedów i stworzenie bodźca do podejmowania przez nich dalszych prac badawczych.
§ 2.
1. Przyznaje się jedną nagrodę I stopnia.
2. Jury ma prawo przyznać honorowe wyróżnienia.
3. Streszczenie nagrodzonej pracy zostanie opublikowane w czasopiśmie „Logopaedica Lodziensia”.
II. TRYB PRZYZNAWANIA NAGRODY
§ 3.
1. Organizatorem konkursu jest Instytut Filologii Polskiej i Logopedii, w szczególności Zakład Dialektologii Polskiej i Logopedii.
2. Nagrodę i wyróżnienia przyznaje jury, które jest powoływane co roku.
3. W skład jury obok kierownika Zakładu Dialektologii Polskiej i Logopedii wchodzi dwóch samodzielnych pracowników naukowych, reprezentujących dyscyplinę naukową – językoznawstwo i/lub logopedię
4. W pracach jury nie może uczestniczyć promotor zgłoszonej do Konkursu rozprawy.
5. Jury może nie przyznać Nagrody w danym roku kalendarzowym.
§ 4.
1. Kandydatów do Nagrody zgłaszają promotorzy prac magisterskich, powstałych na kierunku logopedia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
2. Promotorzy prac mogą zgłosić do konkursu co roku jedną pracę magisterską.
3. Do konkursu zgłoszone mogą być tylko te prace, które stały się podstawą pomyślnie przeprowadzonego egzaminu magisterskiego do końca września roku kalendarzowego w którym odbywa się dana edycja konkursu.
4. Termin zgłaszania prac upływa 20 października każdego roku.
5. Wniosek o Nagrodę należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: dialektologia@uni.lodz.pl. Powinien on zawierać następujące dane: imię i nazwisko kandydata, promotora i recenzenta, tytuł pracy oraz adres pocztowy, elektroniczny i numer telefonu uczestnika konkursu.
6. Sekretariat Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii zobowiązany jest powielić złożone prace i recenzje przedstawione przy egzaminie magisterskim w trzech egzemplarzach i przekazać je jurorom wchodzącym w skład komisji oceniającej danej edycji konkursu.
§ 5.
1. Jury obraduje w trybie przez siebie ustalonym.
2. Jurorzy w dniu posiedzenia sygnują protokół z obrad.
3. Werdykt jury winien być opatrzony uzasadnieniem
§ 6.
Uroczyste wręczenie Nagrody odbywa się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas ceremonii wręczania Nagród laureaci i finaliści konkursu otrzymują dyplomy okolicznościowe.
III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§ 7.
1. O wynikach konkursu powiadamia laureatów biuro konkursu umiejscowione w Instytucie Filologii Polskiej i Logopedii UŁ.
2. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 października 2017 roku.